Sekite informaciją šiame tinklapyje ir sužinosite trasos darbo pradžią.

Jonavos slidinėjimo centro taisyklės

Slidinėkme saugiai!

Sutrumpintos slidinėjimo taisyklės:

  1. Griežtai draudžiama slidinėti be šalmo – dėvėkite šalmą!
  2. Gerbkite aplinkinius. Slidininkas ar snieglentininkas turi elgtis taip, kad nekeltų pavojaus aplinkiniams.
  3. Trasoje draudžiama sustoti ir stovėti be rimtos priežasties. Nukritus – kuo skubiau pasitraukite į trasos kraštą.
  4. Slidininkas ar snieglentininkas, pradedantis čiuožti trasoje po sustojimo ar kopiantis aukštyn, privalo pažiūrėti žemyn ir aukštyn, įsikinti, jog gali judėti nekeldamas pavojaus sau ir kitiems slidininkams.
  5. Kontroliuokite greitį ir kryptį, stebėkite slidininkus esančius prieš Jus ir pasirinkite saugų atstumą atsižvelgiant į savo patirties lygį, nuokalnės nuolydį, sniego sudėtį bei oro sąlygas.
  6. Slidininkas ar snieglentininkas lenkti kitą žmogų gali iš visų pusių tuo atveju, jei pastarajam palieka pakankamai erdvės numatytiems ir nenumatytiems manevrams atlikti. Lenkiant kitą žmogų, slidininkas ar snieglentininkas yra atsakingas už tai, kad jo daromas manevras nepakenks čiuožiančiam šalia. Ši taisyklė galioja ir lenkiant stovintį vietoje.
  7. Slidininkas ar snieglentininkas, kylantis į viršų ar besileidžiantis žemyn be slidžių ar snieglentės, privalo laikytis trasos krašto.
  8. Slidinėdami laikykitės saugaus atstumo nuo keltuvo – nečiuožkite per arti.
  9. Trasoje įvykus nelaimingam atsitikimui kiekvieno šalia esančiojo pareiga – padėti nukentėjusiajam.
  10. Visi slidininkai ar snieglentininkai, o taip kiti įvykio liudininkai, nepriklausomai nuo dalyvavimo incidente, turi apsikeisti kontaktiniais duomenimis.

Smagaus ir saugaus slidinėjimo!